Norasz Kitchen

Snickers Szelet

Az úgy volt, hogy szert tettem egy tetemesebb mennyiségű sótlan földimogyoróra, és ha már így alakult, akkor kerestem valami finom desszertet, amibe felhasználhatom, mielőtt megavasodik. Így találtam rá erre a szuper receptre. 🙂 A Snickers csoki amúgy is a kedvenceim közé tartozik a maga nyúlós-mogyorós természetével, miért ne készítsem hát el sütemény formájában. Azt azonban muszáj kihangsúlyoznom, hogy egy kompromisszumos összetevő is belekerült, mégpedig a barna nádcukor. Ez ugyanis nem igazán fér bele az IR diétába, viszont azt mondják az okosok, hogy jóval egészségesebb, mint a finomított fehér párja. Sajna még nem vagyok olyan bátor, hogy “alternatív cukrot” használjak karamell készítéséhez, de még annak is eljön az ideje. Ezt leszámítva viszont próbáltam minél inkább megfelelni a saját kritériumaimnak. 🙂

Hozzávalók:

Tészta:

– 30 dkg liszt (nálam 1/3 rész tk tönköly, 1/3 rész durum és 1/3 rész fehér tönkölyliszt)

– 20 dkg vaj, vagy sütőmargarin

– 2 ek xilit és 4 ek kókuszvirág cukor

– 1 db tojás sárgája

– 0,5 csomag sütőpor

– 1 csipet só

Krém:

– 30 dkg sótlan földimogyoró

– 7,5 dkg barna nádcukor

– 7,5 dkg vaj vagy sütőmargarin

– 1 csipet só

– 2 ek agavé szirup (vagy méz, de nekem az nem fér bele)

– 3 ek víz

Díszítéshez:

– 50 dkg étcsokoládé (min. 60% kakaótartarmú)

Elkészítés:

A tésztához a liszteket egy tálba mértem, majd hozzáadtam a sót, a sütőport, az édeseket, majd a tojássárgáját, és végül belemorzsoltam a vajat. Homogén tésztát gyúrtam, majd hűtőbe tettem amíg elkészítettem a krémet.

Ehhez a mogyorót durvára törtem (éppcsakhogy). A cukrot a vajjal, a sóval, az agavéval és a vízzel felforraltam, majd belekevertem a mogyorót. Kis ideig hagytam hűlni.

Egy közepes méretű tepsit sütőpapírral kibéleltem, és a tésztát szépen elegyengettem benne (nem kell nyújtani). Erre egyenletesen rákanalaztam a tölteléket, majd 170 fokon 20-25 perc alatt megsütöttem.

Még langyosan felszeleteltem. Végül olvasztott csokoládéval díszítettem. 🙂

Jótanács következik: ez a sütési idő bőven elég neki, mert különben nem lesz szépen szeletelhető!

20150712_124240

20150712_124200

20150712_124316

 

Boci Szelet és annak története amikor túlvállalod az arányokat :)

Igen igen, a klasszikus sütemény, tehát a blogról sem hiányozhat! 🙂 A tésztája könnyű, a krém szaftos, a kinézet pedig igazán bohém! Ezek után meg merem kockáztatni, hogy gyerekeknek kiváló édesség lehet, akár velük együtt is elkészíthetjük! 🙂 Nekem nagyon sok lett a töltelék, de gondoltam egyet, és felhasználtam, alkottam egy másik édességet is belőle. Adtam a masszához egy kis aszalt vörös áfonyát, és megsütöttem az egészet. Szóval ha akarnám, talán úgy nevezhetném el, hogy “Sült Túrós Gyümölcsös” valami…de sikert aratott! 😉 A receptet a javított arányokkal teszem közzé, szóval így már nem marad felesleg! 😀

Hozzávalók (egy közepes tepsihez):

Tészta:

– 15 ek liszt (nálam 5 ek sima durum és 10 ek fehér tönköly)

– 15 ek tej (én light szójatejet használtam)

– 11 ek olaj vagy kókuszzsír olvasztva

– 2 ek xilit + 2 ek kókuszvirág cukor + folyékony édesítő vagy stevia ízlés szerint

– 2 ek karobpor vagy cukrozatlan kakaópor

– 4 egész tojás

– 1 csomag sütőpor

Krém:

– 25 dkg túró vagy ricotta

– kevés fahéj

– 2 ek zabkorpa

– 1 db tojás

– 1 ek xilit + 1 ek kókuszvirág cukor + folyékony édesítő vagy stevia ízlés szerint

Elkészítés:

A krémhez a hozzávalókat villával összekevertem, majd a hűtőbe tettem pihenni, amíg elkészítettem a tésztát. Ez azért kell, hogy a zabkorpa jól meg tudja szívni magát nedvességgel, és szépen besűrítse a krémünket.

A tésztához a tojásokat kettéválasztottam. A sárgáját habosra kevertem az édesekkel, majd hozzáadtam az olajat, a sütőporos lisztet, a tejet és a kakaót. Végül óvatos mozdulatokkal eldolgoztam benne a tojásfehérjék keményre vert habját is.

Az egészet sütőpapírral bélelt tepsibe öntöttem, és egy kávéskanál segítségével “pöttyöztem” bele a krémet. 180 fokon 25-30 perc alatt, tűpróbáig sütöttem.

20150704_143511

20150704_143530

20150704_143559

És most a másik sült túrós süti. Ott volt a bibi, hogy a krémhez dupla adag alapanyagot számoltam, és percre pontosan a fele meg is maradt (tehát megmaradt 25 dkg túró, 1 tojás, stb.) Ezt a masszát kicsit megbolondítottam egy marék aszalt vörösáfonyával, és egy sütőpapírral kibélelt kisebb kenyérformába egyengettem. 160 fokon sütöttem 30 percig, vagy is addig, amíg szép színt nem kapott a teteje, az állaga pedig szilárd-remegős lett. Megvártam amíg kihűl, majd jól felszeleteltem, és tálaltam! 🙂

20150704_143811

20150704_143805

Nagyon Csokitorta

Nem bírtam ki sütés nélkül! 🙂 Akármilyen hőség is van odakint, tegnap bekapcsoltam a sütőt. Szerintem jól tettem! 😉 Valami igazán csokis járt az eszemben már napok óta, így egy francia csokitorta jellegű édességet választottam. Az eredetit Limaránál találtam, itt. Én annyit változtattam, hogy durvára tört mogyoróval díszítettem, de szerintem gyümölccsel is fantasztikus (pláne így nyáron). Véleményem szerint pöttyet túlsütöttem, ezért szilárdabb állagú lett, de a kóstoló közönség szerint ez egyáltalán nem vált ártására (sőt, még szállítani, és kézzel enni is sokkal könnyebb volt így). Egy kis agavé sziruppal meglocsolva máris szaftosabbá vált. 😉

Hozzávalók (egy 18 cm átmérőjű tortához):

– 10 dkg étcsokoládé (én 60% kakaótartalmút haználtam)

– 15 dkg sütőmargarin

– 2 ek kókuszvirág cukor + 2 ek xilit + egy löttyintésnyi folyékony édesítő

– 3 tojás

– 10 dkg liszt (én durumlisztet használtam)

– 1 jó nagy tk vanília aroma

– kb 1 marék sótlan, pörkölt földimogyoró durvára törve

Elkészítés:

A mogyorót mozsárban durvára aprítottam.

A csokit, vajat és az édeseket vízgőz fölött összeolvasztottam (már ezért megéri az egész, mivel fantasztikus látvány a fényes, olvadó csokoládémassza). egészen kicsit kihűtőttem, egyesével beleütöttem a tojásokat, majd kanalanként hozzáadtam a lisztet.

Az egészet csomómentesre kevertem a vanília aromával is, tortaformába kanalaztam, és megszórtam a mogyoróval. 160 fokra előmelegített sütőben 30 percig sütöttem. Legközelebb azért vagy csökkentem a hőfokot 150-re, vagy már 20 perc után kiveszem, mert igen, én szeretem a folyósabb állagot! 😀

Azért imádom ezt a süteményt, mert egyáltalán nem túl édes, tökéletesen dominál a keserű csokoládé íze, így a nem túl édesszájú vendégek is szeretni fogják. Ráadásul nagyon gyors desszert, tehát bátran ajánlom egy vasárnapi ebéd után, vagy gyümölccsel, tejszínhabbal megbolondítva, akár születésnapi tortaként is.

20150704_143144

20150704_143152

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!